banner18

banner54

Kritik toplantıda Erdoğan'dan ültimatom! Kurmaylarına talimat verdi

Geçtiğimi perşemebe günü yapılan MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarına seçim öncesi "Sahadan ayrılmayın. Yaptığımız çalışmaları bir bir anlatın" talimatı verdi.

POLİTİKA 26.11.2022, 09:43
Kritik toplantıda Erdoğan'dan ültimatom! Kurmaylarına talimat verdi
banner45

Türkiye yavaş yavaş seçim atmosferine girerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yapılan MKYK toplantısında kurmaylarına daha aktif çalışmaları talimatını verdi. Edinilen bilgilere göre Erdoğan "Sahadan ayrılmayın. Yaptığımız çalışmaları bir bir anlatın. Sorumluluğumuz büyük" dedi.

Ekonomideki sıcak başlıkların da değerlendirildiği toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, taşeron ve sözleşmeliye kadro çalışmasının revize edilmesini istediği ve çalışmaların önümüzdeki haftaya kadar bitirilmesi talimatı verdiği öğrenildi. 

AKAR VE ÇAVUŞOĞLU BİLGİ VERDİ

Öte yandan toplantıda Millî Savunma Bakanı Hulûsi Akar, Pençe-Kılıç Harekâtı’nda gelinen durumu paylaşırken Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu da Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Edinilen bilgilere göre Çavuşoğlu "Çözüm umutları hâlen zayıf. Ukrayna sahada dengeyi sağladı. Ruslar ‘Müzakerelere hazırız’ diyor ama mevcut yeni gerçeklerin kabul edilmesini istiyor. Rusya altyapıyı vuruyor ve savaşı uzatarak ilhak ettiği yerlerdeki mevcudiyetini konsolide etmeyi planlıyor" değerlendirmesini yaptı. 

FAHİŞ FİYATLARLA GÜNDEME GELDİ

Toplantıda, ekonominin de gündeme geldiği, özellikle marketlerde yaşanan fahiş fiyat artışlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilgilendirildiği öğrenildi.

Bunun yanı sıra Mısır ve Suriye başta olmak üzere dış politikada normalleşme süreci, başörtüsü ile ilgili anayasa değişikliği teklifi ve Düzce depremi görüşülen sıcak başlıklar arasında yer aldı.

Kaynak: TÜRKİYE GAZETESİ
banner39
Yorumlar (0)
banner57
Namaz Vakti 28 Ocak 2023
İmsak 06:44
Güneş 08:12
Öğle 13:22
İkindi 15:58
Akşam 18:22
Yatsı 19:45