banner18

HUKUKA AYKIRILIK

HUKUKA AYKIRILIK

 HABEREBURADANBAK.com web sitesi (www.habereburadanbak.com) hukuka ve kanunlara saygılı olduğu gibi; kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

HABEREBURADANBAK.com, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

HABEREBURADANBAK.com’un kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. HABEREBURADANBAK.com, hukuka aykırı içerikler ile üçüncü kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “Uyar ve Kaldır” prensibini benimsemiştir.

HABEREBURADANBAK.com içerisindeki bazı içeriklerin kişilik, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, bağlantılı hak sahipleri ya da meslek birlikleri;

• İhlale konu içeriklerin URL adresi ve ihlale konu içeriğin konusunu,

• Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,

• Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,

• Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,

• Açık isim-unvan ve açık iletişim adreslerini göndermek kaydıyla bilgi [@] habereburadanbak.com adresine bildirim yapabilirler. Bu e-posta adresine ulaşan talep ve şikayetler hukuk servisi tarafından incelenir, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler HABEREBURADANBAK.com sisteminden en kısa sürede çıkarılır ve muhataba bilgi verilir.

Namaz Vakti 03 Şubat 2023
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:23
İkindi 16:04
Akşam 18:29
Yatsı 19:51