banner18

banner22

Prof. Dr. Naci Görür'den korkutan deprem açıklaması İstanbul depremi öne mi çekildi?

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Düzce'deki 5.9 büyüklüğündeki depremin Marmara depremini, zaman olarak etkileyeceğini ve yüksek ihtimalle depremin öne çekildiğini söyledi.

GÜNCEL 29.11.2022, 08:39
Prof. Dr. Naci Görür'den korkutan deprem açıklaması İstanbul depremi öne mi çekildi?
banner24

Deprem Uzmanı Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından büyük Marmara depremiyle alakalı ürkütücü bir açıklama yaptı. 

Düzce'deki 5,9'luk depreminin ardından, bilim dışı söylemlere karşı vatandaşları uyaran Görür, "Düzce'de olan son depremden sonra, fısıltı gazetesi şeklinde yakında şu büyüklükle, şu şekilde bir deprem bekleniyor diye bilim dışı, akıldışı söylemlerin yayıldığını duyuyorum. Biliyorsunuz, depremin, yerini, büyüklüğünü ve zamanını önceden bilemiyoruz. Ancak bu ayrıntılardan uzak öngörülerde bulunabiliyoruz" dedi. 

"ZAMAN OLARAK ETKİLEYEBİLİR" 

Düzce'deki depremin Marmara depremini zaman olarak etkileyeceğini aktaran Görür, "Örneğin Düzce Depremi Marmara'da beklenen depremi zaman olarak etkileyebilir gibi. Düzce'de büyük bir deprem öngörümüz de yok. Şu anda AFAD'ın tüm ilgili birim ve yetkilileri ile sahada olduğunu ve duruma hakim olduklarını biliyorum" dedi. 

KORKUTAN UYARI 

Bir kullanıcının, "'Zaman olarak etkileyebilir' sözünüzden stresi artırıp öne çekebileceğini mi? Yoksa stresi azaltıp öteleyebileceğini mi anlamalıyız?" sorusuna, "İlk şıkkın daha olasılıklı olabileceğini düşünüyorum" dedi. 

Kaynak: TGRTHABER
banner39
Yorumlar (0)
banner50
Namaz Vakti 28 Ocak 2023
İmsak 06:44
Güneş 08:12
Öğle 13:22
İkindi 15:58
Akşam 18:22
Yatsı 19:45