banner18

banner22

Gözler Kabine Toplantısı'nda: Gündemde sözleşmeliye kadro ve EYT var

Türkiye'nin gözü kulağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yarın yapılacak Kabine Toplantısı'nda. Yarın yapılacak kasım ayının son Kabine Toplantısı'nda ana maddeler sözleşmeli personele kadro ve EYT çalışmaları olacak. İşte detaylar...

GÜNCEL 27.11.2022, 13:44
Gözler Kabine Toplantısı'nda: Gündemde sözleşmeliye kadro ve EYT var
banner41

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında kasım ayının son Kabine Toplantısı yarın toplanacak. Türkiye'nin de yakında takip ettiği Kabine Toplantısı'nda gündeme ilişkin birçok konu ele alınacağı tahmin edilirken bunlardan en önemlileri ise sözleşmeliye kadro ve EYT olacak.

SÖZLEŞMELİYE KADRO

Kabine toplantısında masaya gelecek en önemli konulardan biri olan sözleşmeli personele kadro beklentisi olacak. Kadro ile ilgili dikkatleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çeviren açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelmişti.

Bakan Bilgin açıklamasında, "Kamudaki tüm sözleşmeli personeli kapsayan düzenleme pazartesi günü Kabine Toplantısı'nda ele alınacak" ifadelerinde bulunmuştu. Kamudaki 600 bine yakın sözleşmeli personel bulunuyor.

EYT'DE SON DURUM NE?

Kabine toplantısında EYT çalışmalarına ilişkin de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşülecek. EYT'nin kimleri kapsayacağı, borçlanma ve yaş kriterlerine ilişkin gerçekleştirilen çalışmalarda gelinen son durum Kabine'nin gündeminde olacak.

FIRSATÇILAR İÇİN YENİ CEZALANDIRMA YÖNTEMİ

Fahiş fiyat uygulaması yapan büyük marketler başta olmak üzere tüm ticaret hayatında önemli yaptırımlar da Kabine'de masada olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söylemişti;

"Hazine Maliye ve Ticaret Bakanlıklarımız hassasiyetle takip ediyor. Bu noktada kontroller çok daha farklı uygulamalarla devam edecek. Çünkü para cezası demek ki bunları ıslah etmiyor. Para cezasının dışında atılacak adımları da ilk Kabine Toplantımızda inşallah masaya yatırırız"

Kaynak: TGRTHABER
banner39
Yorumlar (0)
banner56
Namaz Vakti 28 Ocak 2023
İmsak 06:44
Güneş 08:12
Öğle 13:22
İkindi 15:58
Akşam 18:22
Yatsı 19:45