banner18

banner54

Güneşe aldanmayın meteoroloji il il uyardı: Sağanak yağış geri dönüyor! 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporunu paylaştı. Yayınlanan rapora göre kısa bir ara veren yağışların tekrar başlayacağı ifade edildi. Sıcaklıkların özellikle Doğu’da eksileri ineceğini belirten uzmanlar ayrıca il il uyarılarını sıraladı. İşte 5 günlük hava tahmin raporu ve detaylar….

GENEL 28.11.2022, 10:23
Güneşe aldanmayın meteoroloji il il uyardı: Sağanak yağış geri dönüyor! 
banner41

Kasım ayının son günlerine geldiğimiz bugünlerde sıcaklıklar hissedilir derecede düştü. Özellikle son 1 haftadır yurdun bazı noktalarını etkisi altına alan  sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yüksek kesimlerde kar yağışı bölge bölge şiddetini arttırırken vatandaşlar beyaz örtü karşısında kendisini dışarıya çıkartarak anın tadını çıkardı. Kasım ayının son haftasında hava nasıl olacak sorusu ise uzmanlar tarafından cevaplandı.  Sağanak yağışların geri geleceğini belirten uzmanlar hafta boyunca şiddetini arttırarak sürdüreceğini söyledi.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR.

Ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz, gece saatlerinde K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Malatya, Adıyaman, G. Antep, Kilis ve Ş. Urfa çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ’DE SAĞANAK ALARMI

Yağışların zamanla Kıyı Ege ile Edirne ve Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli, Datça, Bodrum ve Marmaris'te yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, batı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA °C, 16°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

İSTANBUL °C, 14°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

KIRKLARELİ °C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 16°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ve Manisa çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Denizli çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların zamanla Kıyı Ege'de kuvvetli, Datça, Bodrum ve Marmaris'te yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 12°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLİ °C, 13°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli, Datca, Bodrum ve Marmaris çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz ile K. Maraş, Hatay ve Osmaniye çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Hatay ile zamanla Osmaniye çevrelerinde doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olması bekleniyor.

ADANA °C, 22°C

Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu

ANTALYA °C, 21°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY °C, 17°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 13°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı, zamanla güney ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 12°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 11°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

KONYA °C, 11°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

SİVAS °C, 12°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BOLU °C, 10°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE °C, 15°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU °C, 10°C

Parçalı bulutlu

SİNOP °C, 16°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 10°C

Parçalı bulutlu

ARTVİN °C, 12°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 15°C

Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 16°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu ve Malatya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu

ERZURUM °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Adıyaman, G. Antep, Kilis ve Ş. Urfa çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 15°C

Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 13°C

Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı

SİİRT °C, 15°C

Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden itibaren parçalı bulutlu

ŞANLIURFA °C, 16°C

Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı

(29 Kasım 2022 hava durumu)

(30 Kasım 2022 hava durumu)

(2 Aralık hava durumu)

Kaynak: TGRTHABER
banner39
Yorumlar (0)
banner58
Namaz Vakti 28 Ocak 2023
İmsak 06:44
Güneş 08:12
Öğle 13:22
İkindi 15:58
Akşam 18:22
Yatsı 19:45