banner18

banner54

ATM cihazının içinde bir adam!

Geçtiğimiz gün paylaşılan ve bugün sosyal medyada viral olan Sumatik cihazına para yükleme videosunun ardından Eskişehir Belediyesinden konuyla ilgili açıklama geldi.

GENEL 29.11.2022, 08:53
ATM cihazının içinde bir adam!
banner48

2008 yılında kullanıma sunulan ve günümüzde pek çok şehirde kullanılan kartlı su sayaçları, vatandaşların kullanacakları su miktarını önceden ATM benzeri makinalardan satın alarak karta yüklemesi ve kartı sayaca takarak kullanmasıyla biliniyor. Eskişehir ve Ankara gibi şehirlerde sıklıkla kullanılan bu sistem, gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor.

Ancak bu “Sumatik” sistemiyle alakalı geçtiğimiz günlerde çekilen bir video, Twitter’da viral olmayı başardı. Videonun ilginç tarafı ise Sumatik kartına ATM aracılığı ile para yükleyen vatandaşın bu işlemi “manuel” olarak yapması oldu.

Video, paylaşıldıktan günler sonra viral oldu

Yaklaşık 5 gün önce Twitter’a yüklenen video, bugün viral oldu ve hemen hemen her sosyal medya platformunda paylaşıldı. Videoda da göreceğiniz üzere Eskişehir’de bulunan Sumatik cihazına para yüklemek isteyen bir vatandaşın para yükleme makinesi parayı uzattığında içeriden başka birisinin o parayı alarak yükleme işlemini yaptığı açıkça görülüyor. Viral olan videonun ardından kimi kullanıcılar belediyeyi sorumsuzlukla suçlarken kimileri ise olayı esprili bir şekilde yorumladı.

Videonun viral olmasının üzerine Eskişehir Belediyesi ise bir açıklama yayınlayarak videonun arızalı bir Sumatik cihazının kontrolü sırasında test amaçlı olarak para yüklemek için sırada bekleyen bir vatandaşın yükleme işleminin manuel olarak yapıldığını ve makinenin test edildiğini açıkladı.

Olayda bir karalama ya da art niyet olmadığın belirten yetkililer, paylaşımı yapan vatandaşla görüştüklerini ve vatandaşın olayı esprili bir dille paylaşmasına rağmen sosyal medyada olumsuz tepiler nedeniyle üzüntü duyduğunu ilettiği açıklandı.

Kaynak: Webtekno

banner39
Yorumlar (0)
banner56
Namaz Vakti 03 Şubat 2023
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:23
İkindi 16:04
Akşam 18:29
Yatsı 19:51