banner18

banner22

Savaş bölgesinden iyi haber: Rusya - Ukrayna arasında esir değişimi yapıldı

Rusya'nın Ukrayna'nın başkenti Kiev'i 70 füzeyle hedef aldığı gün iki ülke arasında esir değişimi gerçekleşti. Rusya tarafı 1'i sivil 35 Ukrayna askerini, Ukrayna tarafı ise 35 Rus askerini serbest bıraktı.

DÜNYA 24.11.2022, 10:16
Savaş bölgesinden iyi haber: Rusya - Ukrayna arasında esir değişimi yapıldı
banner42

Rusya, dün Ukrayna'nın başkenti Kiev'i 70 füzeyle vurdu. Ukrayna, yeniden enerji altyapısını hedef alan Rus güçleri nedeniyle karanlığa bürünürken bir iyi haber geldi. İki ülke arasında yeniden esir takası gerçekleşti. Rusya Savunma Bakanlığı, esir takası anlaşmasına uygun olarak 35 Rus askerinin Ukrayna'dan geri alındığını belirtirken şu açıklamada bulundu:

"23 Kasım'da, müzakere süreci sonucunda esaret ve ölüm tehlikesi altındaki 35 Rus askeri Kiev rejiminin kontrolü altındaki topraklardan iade edildi. Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetleri'ne ait uçaklar serbest bırakılan Rus askerlerini tedavi ve rehabilitasyon için Moskova'ya sevk edecek. Serbest bırakılan tüm askerlere gerekli tıbbi ve ekonomik destek sağlanacak.''

''KORKUNÇ GÜNDE BAZI İYİ HABERLER''

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün, Rus esareti altında bulunan 1'i sivil 35 asker geri döndü. Kurtarılanlar arasında, savaşın ilk gününden beri Çernobil Nükleer Enerji Santrali’nde esir kalanlar, Azovstal ve Maripol'deki askerler de bulunuyor. Bu korkunç günde bazı iyi haberler" dedi. Yermak ayrıca, Ukrayna vatandaşlarının ülkelerine döndüğü anları da paylaştı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki en geniş kapsamlı esir takası 3 Kasım'da gerçekleşmiş ve Ukrayna, 107 Rus askerini serbest bırakmıştı.

KİEV 70 FÜZEYLE VURULDU

Ukrayna Hava Kuvvetleri, dün Rusya tarafından Ukrayna topraklarına 70 füze fırlatıldığını açıkladı. Khmelnytskyi Nükleer Santrali ile Güney Ukrayna Nükleer Santrali’nin ise ulusal elektrik şebekesi ile bağlantılarının kesildiği bildirildi.

6 ÖLÜ 36 YARALI

Enerji tesisleri ve sivil konutların hedef alındığı saldırılarda, ölü ve yaralı sayıları arttı. Saldırılarda can kaybı 6'ya, yaralı sayısı ise 36'ya yükseldi. Yaralılardan 5'inin çocuk olduğu ifade edildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
banner39
Yorumlar (0)
banner55
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:09
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09