banner18

banner22

Kucağında bebeği varken başından vurulmuştu: Cinayetin altından 'töre' çıktı!

Sultançiftliği'nde geçtiğimiz gün, kucağında bebeği ile yolda yürürken başından vurularak öldürülen Hatice'nin hikayesi ortaya çıktı. Hatice'nin, 17 yaşındaki kardeşi A. H. tarafından 'töre' sebebiyle öldürdüğü öne sürüldü.

ASAYİŞ 29.11.2022, 10:51
Kucağında bebeği varken başından vurulmuştu: Cinayetin altından 'töre' çıktı!
banner43

Sultançiftliği'nin Ordu Caddesi'nde geçtiğimiz gün, kucağında bebeğiyle yolda yürüyen Hatice Hacı isimli kadın, eline geçen saldırı sonucu ağır yaralandı. Ambulansla kaldırılan Hacı, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Saldırgan olayı yerinden yaya olarak kaçarken, polis geniş kapsamlı soruşturma başlattı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, geçmişte olayla ilgili 9 kişiyi gözaltına aldı.

ALTINDAN 'TÖRE' ÇIKTI

Polis soruşturması idamı öldürülen Hatice Haci'nin Suriye'de yaptığı evlilikten gördüğü şiddet ve baskı nedeniyle kaçtığı, İstanbul'da başka biri ile yaşadığı öğrenildi. Hatice Hacı'nın bu gidişatına karşı çıktığı ve onu geri önleme için bir tehdit olduğu belirlendi. Hatice Hacı'nın bu tehditler nedeniyle son bakışları tamamen kapatarak dışarı çıktığı öğrenildi.

17 YAŞINDAKİ KARDEŞİNE ÖLDÜRTTÜLER

Polis soruşturması sonucu Hatice Hacı'nın kardeşi tarafından takip edilerek öldürüldüğü tespit edildi. Cinayet gözlemi 17 yaşındaki kardeşi A.H.'nin halen firarda olduğu ve yakalanması için çalışmaya devam ettiği öğrenildi. Gözaltında dava ve cinayetin azmettiricileri oldukları iddia edilen aralarında Hatici Hacı'nın annesi, baba ve ailesinin bulunduğu 9 kişi Sorgusuna Cinayet Büro Amirliği'nde devam ediliyor.

Kaynak: Sabah

banner39
Yorumlar (0)
banner59
Namaz Vakti 28 Ocak 2023
İmsak 06:44
Güneş 08:12
Öğle 13:22
İkindi 15:58
Akşam 18:22
Yatsı 19:45